Black - spoiler a teória

26. září 2016 v 13:18 | DoramaQueen

Je to tu... Spoiler a zhodnotenie celej série. Neviem vlastne veľmi, čo by som napísala. Bolo to skvelé. Na začiatku zamotali čo mohli a potom všetko rozmotali a celý príbeh do seba krásne zapadol. Takmer všetky zápletky sa vysvetlili. Viete, čo mi po konci nejde do hlavy? Prečo Veštica nevidela tieň smrti v Leovi. Naozaj mi to nelezie do kebule. Proste to nevysvetlili, ale to nevadí.

Potom záver ako taký... Black sa nechal celkom vymazať zo sveta a nie len popraviť ako smrtka, ale proste úplne zmiznúť, akoby sa ani nenarodil. A potom seriál ukazuje na Vešticu, ktorá sa narodila znovu, ale ako človek. Takže žiadne tiene nevidela. V posledných scénach spomína na mažela, ktorý je teda mŕtvy a mňa napadlo, že to je Black. Nie ako smrtka Black, ale ako človek, ktorý sa rovnako, ako Veštica mohol opäť narodiť a teda najskôr ako Joon. Preto neukázali žiadnu jeho fotku. Pretože Seung hral ako telo Joonovho brata. A teda by potrebovali nového herca. Lenže v posmrtnom živote mohol dostať nám známu podobu z minulého života. A práve tu ich spája červená niť osudu, ktorú predstavuje náramok, ktorý dostala Veštica od Lea. Pripomenul jej manžela a keď umierala, tak práve on po ňu prišiel, aby boli spolu tak, ako im to predurčil osud. Lenže to je nejasné. Môže to byť inak. Toto je moja teória a dosť sa v nej rozchádzam s tou, ktorú má u seba na stránke Ainny. Ja som ale presvedčená o svojej. Avšak mohol byť Leo Úbožiakom aj v druhom živote, ktorý nám bol ukázaný? Preto vedel o príbehu Blacka a Veštice? Je Úbožiak teda rozprávač série? Je niečím výnimočný a preto ho Veštica nevidela?
Ja som ale spokojná. Prečo? Pretože Black a Veštica mali predsa len čťastný koniec i keď ich čakal v posmrtnom živote a to mi stačí. Čo si o tom konci myslíte vy? Akú máte teóriu? Nikomu jeho názor neberiem, mám svoj a toho sa budem držať, ale aj tak ma zaujíma, či ste si niečo nevšimli aj vy. Niečo, čo mi mohlo uniknúť.

Black, ako seriál, tiež odpravil kopec postáv. Našťastie boli prevažne vedľajšie, ale aj tak. No smrť Šialeného psa bola podpásovka. Dúfala som, že nevidím dobre. Dúfala som, že sa dostane do nemocnice... nestalo sa. Veľmi sa mi páčila jeho čistá láska voči Clare. Bolo mu jedno, čo napáchala. Bolo mu jedno, že je to preoperovaný chlap. Jediné, čo ľutoval bolo to, že ju nezachránil. Chcel ju pomstiť chytením páchateľa, ale nakoniec u toho sám zahynul. Veľmi ma to mrzelo. Tento výbušný chlap tam mal asi to najčistejšie srdce. A potom ma strašne mrzela smrť toho psa! Sip Gyeona! To bola krutosť nad krutosť a želala som tomu hajzlovi za to to najhoršie.

Bola som tiež veľmi spokojná, pretože som dostala romantickú linku! Nečakala som tam nič, čo by sa láske priblížilo. Túžila som len po nejakých náznakoch a bola by som spokojná, ale oni ten ich vzťah rozvinuli a splnili mi sen. Ich scéna v zábavnom parku so zmrzlinou bude veľmi dlho mojou obľúbenou! Viem, že práve táto linka ľuďom trochu vadila, ale je mi to fuk, že niektorí sú proti nim, pretože mne ako prekladateľke tým pomohli do prekladu ešte viac. :) A mali svoj Happy End. Takže fajn. :) Za celú sériu 10/10. Čo si myslíte teda vy? Aký máte zo seriálu dojem?

Vaša

P.S.: Kocečky!! Keď uvidím niekde cenzúru z štvrcov, tak si vždy spomeniem na Blacka, to je mi jasné už teraz. :D
https://ahjummamshies.files.wordpress.com/2017/10/crop_20171018_0732231.jpg?w=816
http://d263ao8qih4miy.cloudfront.net/wp-content/uploads/2017/10/black0201481.jpg

No a samozrejme vám ďakujem, že ste sledovali Blacka s mojím prekladom. Bola to nezabudnuteľná jazda. Ďakujem vám krásne za podporu v podobe komentárov. Hnalo ma to do rýchlejšieho prekladu. :) Snáď si teda kuknete u mňa ešte niečo! (I keď musím povedať, že novšie preklady sú lepšie. Predsa len som sa za ten čas niečomu priučila, takže pôjdete do nejakého staršieho seriálu, tak prosím... berte to s rezervou. Doctors prešli druhou opravou, Aj niektoré filmy. Mám v pláne opraviť aj iné staršie kúsky.)
Tak teda ahojte!
 


Komentáře

1 Ainny Ainny | Web | 31. prosince 2017 v 14:25 | Reagovat

:D :D :D

Ty mě jednou zabiješ, ale bude to krásná smrt! :D :D :D

Jinak já pochopitelně nesouhlasím. Kdyby byl zesnulý manžel Joon, tak by pro ni přišel starej a ona by na onen svět odešla jako stará. Ale pro ni přišel mladý Black a měl červený náramek, který jí dal Leo, který znal celý příběh. A ona se vrátila do té první verze ve věku v jakém ji opustila. Argumentů mám spoustu, pojďme se jimi přebíjet a "pohádat" se o svoji pravdu. Já tyhle teorie prostě miluju. A ta moje se mi fakt líbí a mám pocit, že je víc v duchu celého seriálu.

Ale DQ si asi o té své myslí to samé, že jo? Tak šup, dokoukejte to už a pojďte se k nám přidat! :D :D :D

2 Naruto Naruto | 31. prosince 2017 v 17:35 | Reagovat

Díky moc za překlad.

Prostě celý seriál byl dokonale vymyšlený. Bylo tam smrt,vraždy, bombový útok, znásilnění, zneužívání dšvčat a můžu, korupce, sledování a bůh ví co ještě. Vše propletené a všechno zapadalo. A co udělaji. Posledních 10 minut totalně zahodí a vymyslí nový příběh, který ani pořádně nevysvětlí.

Chápu to tak, že 444 byl vymazán z lidského světa, ale zůstal jako smrtka. A co je nejdůležitější, že mu zůstali vzpomínky. Tak mohl zamezit autonehodě.

Nevíte kdo byl prezidentem, když tam bylo ocenění za statečnost na konci? Jestli to byl ten kandidát, který se oběsil?

Z těch fotek jsem moc nepochopil, koho vzala.

Ještě se více zamyslim a něco napíšu.

3 Ksinbad Ksinbad | 31. prosince 2017 v 17:47 | Reagovat

Ten poslední díl byl opravdu síla. Nejsem si úplně jistý jestli jsem pochopil vše, ale překvapující závěr se mi líbil. Tahle dorama by ovšem měla mít varování, že není pro slabé povahy. Já jsem si závěr představoval tak, že Black odejde do nebe a ona si vezme toho dědice pojišťovny. Bohužel seriály nikdy nekončí tak jak bych chtěl. :D Přeji všem hodně štěstí a zdraví do nového roku. :D

4 Ainny Ainny | Web | 31. prosince 2017 v 19:52 | Reagovat

[3]:Taky bych se přikláněla k pojišťovákovi jako k manželovi.

[2]: Přiznávám se, že to ocenění jsem vůbec neřešila.
Jak psala DQ v hodnocení. Scénáristka byla do tohoto konce dotlačena a nebyla s ním spokojená. Bohužel o něm rozhodovali jiní. Sice jsem se svojí teorií spokojená, ale vymyslela bych ho úplně jinak. Pochopitelně jako čistý happyend. Black by zjistil, že je Joon (jenže to by měl spíš milovat doktorku, ne?) a jestli neumřeli jsou spolu s Ha-ram do teď. :-)

5 Ainny Ainny | Web | 31. prosince 2017 v 19:54 | Reagovat

[4]:Teda on to zjistil, ale to zjištění by z něho nějak udělalo člověka. Byla to pohádka, ne? ;-)

6 Naruto Naruto | 31. prosince 2017 v 20:38 | Reagovat

[4]: Seriál byl skvělý, kromě toho, že jsem chtěl dobrý konec pro všechny. Kromě Věštice a jejího otce dopadli všichni špatně.  

Podle mně na tom ocennění se dalo zjistit jestli zlo zvítězilo.

7 Ainny Ainny | Web | 31. prosince 2017 v 22:24 | Reagovat

Trochu OT - jsem úchyl nebo blázen, když chodím koukat na ty fotky? Vždycky se začnu strašně smát. Tohle bylo u Korejců tak nezvyklé a originální, že mě to přitahuje jak vosy pivo. :D :D :D

8 Naruto Naruto | 1. ledna 2018 v 9:48 | Reagovat

Tak jsem se na to vyspal.

Hledal jsem ve fotkách nějaký důkaz. Možná jsem našel, kdy na jedné fotce je vyfocena Vedma se ženou a holčičkou. Myslim, že je to, která obvinila toho mladého pojistovaka. Pak by to znamenalo, že je šance, že se Vědma poznala s pojistovakem a založili rodinu.

Ale díky Blackovi potkala matka Blacka mladou doktorku. Matka ji poslala do toho baru, kdy se náhodou stala prostitutka. Tak novinář nenatoči to video a nebude moc získat peníze na pozici kongresmena a pak na prezidenta.
Pak fakt nezemrou hodně postav. Možná i Clara, která pak bude žít se šíleným psem.

Pokud novinář nebude vydírat majitele pojistovny, tak majitel pojistovny tak nevykoupí špatné svědomí tím, že pozve mladého(nemanželské) syna, aby žil s nima. A tak nezemře jeho matka sebevraždou.  Jeho starší bratr nebude takový hajzl(musel řešit to vydírání a umrtí své matky) a nevychová ze syna psychopata, který nenapadne tu svobodnou matku s dítětem.  

Připomíná mi to konec LOSTu, kdy na konci bylo více otázek než na začátku.

Nenašli jste nějaké vyjádření autorky scénáře? Hledal, ale našel jsem jen zkrácenou verzi. Narazil jsem při tom, že natočila serial o cvestování do minulosti, ale asi nebude dobrý.

To je asi všechno, co jsem chtěl napsat.

9 Ainny Ainny | Web | 1. ledna 2018 v 11:00 | Reagovat

[8]:Přiznávám se, že až tak jsem o tom nepřemýšlela. Prostě jsem vzala jako fakt, že všichni dostali druhou šanci. Soustředila jsem se čistě jenom na konec Ha-ram a Blacka. :)

Choi Ran má na triku God's Gift - 14 Days (má české titulky), které je prý dobré a hlavně Iljimae, kterého dělala moje maličkost jako svoji první Koreu a má stejně diskutovaný konec jako Black. Takže tomu, že neměl být plný otázek, tak úplně nevěřím. Je to specialita tvůrce. :-)

10 Carnivora Carnivora | 1. ledna 2018 v 17:18 | Reagovat

Ještě to rozdýchávám. :) ale to byla jízda jak nikdy. DQ děkuji za celý překlad.
Leo na konci celkem překvapil, dědek jeden. :) A hrozně líto mi bylo jak Black zjistil, že ho obětovala nevlastní matka, kterou měl rád, to mi bylo fakt úzko při té scéně kde ji konfrontoval.

11 Radmila67-Karra :o) Radmila67-Karra :o) | 2. ledna 2018 v 10:58 | Reagovat

Uf, tak jsem se na to musela vyspat! To byla jízda, co tam všechno nenacpali, ne, že by mi to vadilo! Ještě teď mám v hlavě a v srdci tornádo :D Když začnu od konce, ten se mi moc líbil. Nebylo to ve stylu a tak se vzali a žijí až do smrti :D Moc se mi líbilo jak si seriál Utržená ze řetězu i Žampiózní vysvětlují! Fantazii se meze nekladou. Nejsme jediní kdo nad tím dumá :D Já si myslím, že Black se obětoval z velké lásky, vymazání jeho existence z lidského světa bylo pro Ha-ram osvobozující. Za velkou oběť pak následuje velký dar. Zůstal na onom světě, kde si všichni vše pamatovli a doprovázel duše zemřelých jako  Smrťáček černokoukáček :D (proto o něm Leo věděl a mohl vyprávět příběh) konec po duši pohladil :D Že zabili Šílenýho psa mě překvapilo, naštvalo mě to však až na konec, kdy zlo nebylo potrestáno a byl reset: přepis původního příběhu. Já bych asi byla přímočařejší a příběh zjednodušila. Byla však fajn, jak vše do sebe začalo zapadat, bolest hlavy, bolavé srdce atd.

Utržená ze řetězu, moc se klaním, až k zemi a čelem tluču o podlahu. Perfektní titulky! Šulín mě dostal!!!!   Sem si poprskala monitor :D Ty zvíře :D Díky, díky, díky. Už se těším na další tvoje dílka!!!!!!!!!

12 Radmila67-Karra :o) Radmila67-Karra :o) | 2. ledna 2018 v 11:06 | Reagovat

Jen se budu ještě opakovat: ty oči, ó ty oči :D pro tuhle roli byl Song Seung Hun zrozen.

PS: Kim Won Hae a jeho civilní projev byl boží, hraje fakt parádně. Jdu si s ním něco stáhnout :D

13 Radmila67-Karra :o) Radmila67-Karra :o) | 2. ledna 2018 v 11:18 | Reagovat

Tak jsem zrovna zjistila, že Kim Won Hae hraje v Plus Nine Boys s mým miláčkem Cizincem :D Kdopak to bude překládat?????

14 Ainny Ainny | Web | 2. ledna 2018 v 11:21 | Reagovat

[11]:Anoooo, že jo! Že je byl Leo Ubožák až do konce?! Že jo!!! :D :D :D Jestli jo, tak dostaneme obě ban. :D :D :D
Ta tvoje věta: "Po velké oběti následuje velký dar." Ten konec vystihuje úplně nejlíp. Sakra jak to, že něco tak nádhernýho nenapadlo mě?! :D :D :D

Na Šulina má DQ patent. Je druhý člověk, o kterém vím, že ho používá. A nezaručuju, že si ho někdy nepůjčím. :D

15 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 12:04 | Reagovat

Ainny to tu sleduje viac ako ja a odpovedá vám tak, akoby to prekladala ona. :D :D To je paráda. Ale pravdepodobne len čakala, kedy jej dá niekto za pravdu. Grrr...... :D

[11]: Som veľmi rada, že si bola s prekladom spokojná. :) Ďakujem ti za takú pochvalu. Za tú pochvalu to trápenie u toho stálo! :D

Ja vám tú vašu teóriu nechám. Mne sa páči moja no. :D Čo s vami... :D

16 Carnivora Carnivora | 2. ledna 2018 v 12:07 | Reagovat

Jj, DQ má hodně velký talent na použití vhodných pojmenování pro danou situaci a osoby, poprskaný monitor smíchy jsem čistila několikrát. :D

17 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 12:11 | Reagovat

[16]: Ale juj... sa začnem červenať zase... :D :D Ja vám pekne ďakujem, že ste to sledovali s mojím prekladom.

18 Ainny Ainny | Web | 2. ledna 2018 v 19:52 | Reagovat

[15]:Aspoň vidíš, proč mě na Aki tak nesnášejí. Protože do všeho kecám. :D :D :D

[16]:
Podepisuju. To je talent tohle. Ta její bezprostřednost ve vyjadřování přesně odráží to, jak moc ji to baví. :D

19 Rea Rea | 6. ledna 2018 v 19:30 | Reagovat

Tak tom to už dopozerala aj ja. A som z toho totálne zmätená :D Ako... Niektoré veci som predpokladala. Napr. to s otcom Ha Ram (mimochodom, aj ten bol veľmi sexy :D) alebo že Black je Joon. Ale iné ma pekne šokovali :D Spomeniem najmä 17 diel. Nemohla som uveriť, že Joona vlastne zabila jeho matka. Pekne kruté to bolo. A priala by som jej to pekelné podsvetie ako jej sľúbil Black. Možno ju tam nakoniec aj vzal, ktovie? Ďalej ma prekvapil Leo. DQ, tu ti musím pochváliť postreh :D To s tým tieňom mi vôbec nenapadlo...
A ten koniec... Sa mi nepáčil že vôbec :D Viac by som brala, keby Joonovo telo vytiahli z rieky a on mohol odísť do raja. Predsa sa tie zverstvá raz stali a ľudia by za to mali pykať. Takto bol jediný potrestaný vlastne Joon, obeť.
Čo sa týka môjho názoru... Keďže Joon nikdy v ľudskom svete neexistoval, nebol dôvod pre ktorý by u jeho matky mali nájsť drogy, čiže jeho matku nezavreli a Soo-Wan sa nedostala do tekvice. Ten kandidát na prezidenta potom nikoho nezneužil (ale to je otázne... možno zneužil osobu, ktorej sa príbeh netýkal a preto sa mi koniec nepáči. Pretože Black vymazaním svojej existencie nezmenil charaktery tých ľudí, iba ostali nepotrestaní). Najviac sa asi prikláňam k teórii, ktorá tu odznela a to, že jeho existencia vymizla iba z tej ľudskej. Aj keď aj to sa mi zdá pritiahnuté kus za vlasy. Ak by vymizol z ľudskej, nemal by sa dostať ani do tej posmrtnej :D Ale on tam bol :D Čo ja viem :D Možno to ani scenáristi nevedeli doriešiť a preto zrobili taký otvorený koniec :D Že trápte si s tým hlavy vy, my sme si pekne zarobili :D :D :D
Ale ktovie... Ja mám z toho teraz taký čerstvý guláš :D Ale vychutnala som si ho. Celých 18 dielov bolo proste 10/10. A tie posledné diely už boli riadne psycho :D (Mňa také bavia :D) Úžasný seriál, ktorý si určite pozriem ešte raz a možno ho potom pochopím o kúsok viac :D Ďakujem za title ♥

20 Rea Rea | 6. ledna 2018 v 21:26 | Reagovat

Inak s tým Leom mi napadla jedna vec. Videla ho Ha Ram vôbec niekedy vo svetle? :D Tuším pri tom pokuse o samovraždu bola noc, nie? A spomínam si, že niekedy v posledných časťiach chcel ísť Black za Leom aj s vešticou a ona mu povedala, že nemôže lebo ide za Man Soom. Ale možno sa mýlim :) (mne niečo podobné napadlo s Blackom a jeho ešte nemocničným odevom, ale tam bol tiež večer, tak som si povedala, že asi preto nevidela tieň :))
Btw. prečo taká hnusná prezývka? :D Že úbožiak? :D Chudák, ja som ho mala celkom rada :D Boli tam od neho horší.

21 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 6. ledna 2018 v 21:45 | Reagovat

[20]: No Leo sa predsa na stanici zaúčal za detektíva na tú svoju rolu a Veštica tam vtedy bola. Spolu niekam išli aj s Blackom. Takže áno, videla ho aj vo svetle a aj keď na sebe nemal čiernu. S večerom to podľa mňa nič nemá, nie? Veštica nosila okuliare aj v noci, nie len cez deň. Tá prezývka bola v anglických titulkách. To on ho volal úbožiak a ja som tú nadávku potom už nemenila, aby vám bolo jasné o kom sa baví. :) Zmätených vecí tam bolo dosť, nechcela som vás ešte je niečím miasť v preklade. :) Ja som ho mala tiež rada. Páči sa mi herec. :D Nie len ako Leo, ale aj ako sám sebou. Ten chalan mi hral v School 2015 a tam sa mi páčil. :D Inak ja som sa rozosmiala, keď som ich videla ako starcov v posledných scénach. Strašne som sa rozosmiala. To bolo tak zlé....... Tak strašne zlééé.... celý ten koniec...... Nemohol zmiznúť len z ľudskej existencie presne preto, prečo si to myslíš. Keby sa nikdy nenarodil, nikdy by nebol ani smrtkou, dovidenia. Takže neexistuje na oboch miestach. Celé je to divné! Ale mne je to fuk! Je mi to fuk! A prečo? Pretože na úplne úplnom konci odišli ruku v ruke spolu! Ha! To mi stačí! Kašlem im tú omáčku okolo, čo uvarili v poslednej časti. Tá bola grc. :D

22 Soobin Soobin | Web | 14. ledna 2018 v 21:40 | Reagovat

Fúúú. teda to bola jazda! Tak takto prepracovaný a zamotaný seriál som asi jakživ nevidela. Ak mám povedať pravdu, vôbec nie som na také dlhé ''reviews'' a najmä tu, lebo ešte stále sa celý dej snažím vstrebať. :D V niečom musím súhlasiť s Reou, a v tom, že mám z toho všetkého mišmaš. Keby som si to kukla druhý raz, určite by mi to už všetko došlo, ale aj prečítanie vašich komentárov mi do toho vnieslo trochu svetla. Každopádne sa mi seriál veľmi páčil. I keď mám niekedy problém niektoré veci pochopiť, tak mám tieto druhy psychologických drám/filmov rada. Také, ktoré ťa nútia sa zamyslieť. Preto mám tak rada OCN drámy... K hereckým výkonom nemám čo dodať, proste na jednotku. ;) Veľký klobúk dole pred kreativitou tvorcov. Neskutočne dobre spracovaný seriál. :)
A, samozrejme, aby som nezabudla. V tom, aby som sa v seriáli už kompletne nestratila, mi veľmi pomohli titulky od DQ. Klobúk dole aj pred tebou, že si sa na to dala. Toľko riadkov a k tomu komplikovanejší žáner. ;) Ktovie, možno si to niekedy celé ešte raz prejdem. Za mňa 10/10 aj napriek tomu, že mi toho ešte stále všetko do tej hlavy nezapadá. :D

23 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 22:02 | Reagovat

[22]: Tak ďakujem krásne, že si si to kukla s mojím prekladom. Skutočne som sa u toho natrápila ako u ničoho predtým. :D :D To bol neskutočný seriál na preklad. Neplánovaný. Pridaný úplne spontánne, keď som videla popis a obsadenie. To som vedela, že toto musím preložiť a musím to preložiť hneď! :D :D Chvíľami som sa bála, že sa mi do toho niekto nabúra, lebo som preklad naťahovala, aby som z toho spravila potom darček na Nový rok, našťastie túto šialenosť nikto iný zjavne prekladať nechcel. :D Stále mi to príde ako mišmaš spravený z Lookoutu a Strong Woman. :D Ale furt budem najviac ľutovať smrť psov. (Šialeného psa a psa poisťováka)

24 Soobin Soobin | Web | 15. ledna 2018 v 20:45 | Reagovat

[23]: Hlavné je, že si sa s tým popasovala a k tomu takto dobre. ;) ... ani mi nehovor, toho havka mi bolo nenormálne ľúto. :( Ak niečo na tomto svete neznášam, tak je to pohľad na trpiace zvieratá, a to najmä psy. A toto bol taký rozkošnučký havino... A k tomu ešte trpiaci Oh... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama