Len krátky oznam

20. února 2018 v 20:08 | DoramaQueen
Len krátky oznam. Viem, že som sľubovala web seriál už na včera, ale nanešťastie sa kvalita titulkov ku koncu nesmierne zhoršila, dokonca v nich boli na niektorých miestach zanechané kórejské znaky miesto anglického prekladu, takže je s tým viac roboty, než som myslela. Zajtra by som to ale mala pridať celé dokončené. Preklad už skoro mám, len mi chýbajú hardsuby, ktoré sa už dnes robia. Mrzí ma to. Nečakala som v titulkách také zhoršenie kvality. Takže až zajtra. Dnes vyšli dve časti Rádia (včera nevyšlo), takže k tomu sa tiež objavia titulky asi až zajtra, tak sa potom rovno pustím do prekladu nových častí po web dráme. Neviem, či zajtra stihnem aj Rádio večer pridať, ale štvrtok by potom mali byť obe časti. No a v piatok sa potom pustím do Best Hit, ktoré sa tu objaví cez víkend. Či bude jeden diel, alebo dva... Neviem zatiaľ. Budem vás informovať, ale jeden diel pridám 100%. Nikam nejdem, takže budem cez víkend prekladať. Taktiež (zase) chystám prekvapenie v podobe filmu. Niektorí už viete, o ktorý film ide, ale zatiaľ to nebudem prezrádzať. Chcela by som to v nedeľu zverejniť, ale neviem, ako preklad pôjde. Keď tak v pondelok. :) Má to dosť riadkov, ale veľmi sa na preklad teším. :) Vidím to na tú nedeľu.


Vaša
 


Komentáře

1 katka katka | 20. února 2018 v 21:59 | Reagovat

Ono to tak bývá , jak jde něco dobře tak se to musí zákonitě podělat , hodně trpělivosti přeji a těším se na filmové překvapení

2 Briegala Briegala | Web | 21. února 2018 v 11:15 | Reagovat

Ahoj kočko. Hele, já se asi zeptám úplně blbě, ale... Co se to teda děje na Akihaaře s odkazy na stránky autorů, ví to vůbec někdo, jaký jsou tam teď pravidla? Ty jsi napsala, že ti smazali všechny odkazy, to samý udělali všem, chápu, že měli vyklepanou prdelku. Pak po nějakém konfliktu, jehož detaily neznám, jsi se "stáhla" z Radio Romance na Aki a dáváš tam jen textík s odkazem sem. To taky chápu. Ale co nechápu, jak je teda možný, že ta druhá skupina tam má normálně funkční odkaz na svoji stránku, a kdyby na stránku, když chceš stáhnout ty titulky, tak tě to odvane někam v dálavu přes ad fly nebo co to bylo, já se mrkla ze zvědavosti, že porovnám kvalitu, ale nakonec jsem si ani ty titulky nestáhla, jak mě to vytočilo. Takže se ptám: Proč prostě taky na Aki nenahraješ odkaz sem? Zřejmě nejsou jasná pravidla, nebo to vlastně nikdo nekontroluje, nebo panika pominula.... fakt nevím. To jen, že mě to trochu překvapuje, myslím ten vývoj, tak jsem se ti tu trochu vylila.
Taky jsem si všimla, že Radio vyšlo později, nejdřív jsem se vyděsila, že ho kvůli olympiádě tenhle týden nedali vůbec, uf, odlehlo mi, ale přiznám se, že jsem ho ještě neviděla, trochu mi dává zabrat ten Medical Top team. Trochu víc teda... Chvílemi jsem měla pocit, že jsem prodělala lobotomii a jen mi to zapomněli říct... :D
Jinak mám poslední dobou pocit, že se hrozně honíš, děvče. Abys nevyhořela při tomhle tempu. Ono se to nepo se to :D . Asi jsi zvládla všechny zkoušky v termínu, to můj synek milovaný zvládl všechny předepsaný, ale tu, co si dal navíc, nějak nedal, tak šel na další termín, na Valentýna, a zase nedal. Jojo, kdo nic navíc nedělá, ten nejen, že nic nezkazí, ale taky si ušetří hodně nervů. Pointa je, že hlavní je škola. :D

3 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 21. února 2018 v 11:36 | Reagovat

[2]: Ahoj, teba tá panika minula, no aby som to zhrnula, na odkazovanej stránke nesmú byť videá a už vôbec nie hardsuby (alebo preklad mangy) oni tam majú odkazy len na titulky, takže ich odkazy nechali na Aki tak. Ale moje zmazali pre obsah blogu. Rovnako tak tvoje. Rovnako tak Ivuš a ďalších. Stačí, aby si mala odkaz na stiahnutie v komente a mali ťa dať z Aki preč. Ja som sa zo začiatku s Rádiom hnala, lebo ma srala druhá skupina, ktorá sa tam po mne pripísala tiež, napriek tomu, že oni mali tú drzosť ma prosiť o pustenie projektu, ktorý chceli prekladať, sami ale ochotný ustúpiť neboli. Hnev ma motivoval do prekladu, tak preto boli rýchlo. To už opadlo a už ich mám u prdele, tak sa do toho už neženiem. Každý si to aj tak pozrie s prekladom, s ktorým chce. Ja nevidím, koľko ľudí to sťahuje, tak je mi to jedno, že to prekladá aj niekto iný, oni ma len naštvali svojím prístupom "ty nám to prenechaj, čo chceme, ale my ti neprenecháme nič". Už sa ale vyprovokovať nenechám. O kvalite ich prekladov nebudem hovoriť, na to nech si spraví každý svoj názor. Ja svoj názor mám. :D Takže je len dobre, že som sa prekladu nevzdala, po tom, čo som videla. :D
Ja som zvládla všetky skúšky na prvýkrát. Neviem, ako sa tvoj syn zapája v triede na výške, ale ja sa zapájam až moc. :D Keď som išla na jednu ústnu, tak mi profesor rovno zapísal známku, že si ušetríme čas, že on VIE, že ja to viem, takže ma skúšať nemusí... Som šprtka... :D Tak som teraz mala trochu voľna a len chodila na brigádu a praxovala, preto som to využila a čo najviac toho preložila. Od budúceho týždňa mi už ale oficiálne začína semester, takže rýchle preklady u mňa do ďalších prázdnin skončili zase. Ale Rádio budem stíhať asi stále pridávať tie dva diely týždenne. A ešte nejaký preklad k tomu hádam. Už chcem doprekladať aj Best Hit konečne. A bacha inak. Z adfly u nich pri prekliku môžeš nachytať vírusy do počítača. Oni majú za tie kliknutia všetky prachy, preto to majú ako preklik spravené. Nie som jediná, ktorá im o tom písala, ale keby to dali preč, prídu o zisk, ktorý chcú z prekladu mať. Mňa do toho nič. Odmietam si od nich čokoľvek stiahnuť, už len preto, že od nich môžem dostať s titulkami darček v podobe vírusu. Taký darček nechcem. :D Tak snáď som ti odpovedala na všetko.
Ja školu stíham, to sa neboj. Ale tiež som ten typ študenta, ktorý sa uší deň pred skúškou a dúfa, že si do hlavy narve čo sa dá. Na druhú stranu ale profesorov počúvam na prednáškach, takže si to pred testom skôr len pripomeniem a potom spravím malý ťahák s kľúčovými vecami. :D Tak toľko k tvojmu komentu.

4 Briegala Briegala | Web | 21. února 2018 v 16:36 | Reagovat

Aha, tak já jsem teď ještě zmatenější. Protože u většiny mých titulků jsem dala odkaz jen na titulky, ne na video, přesto je smazali. Navíc nedělám hardsuby... Měli by fakt napsat jasná pravidla na aki, štvou mě s tím. Jak mám teda uveřejnit Top tým? Asi to moc žeru, no... To je zvyk z toho, že jsem dělala 15 let hlavního ekonoma, na co nebyla směrnice, to se nedělalo :D . Nebo se musela vytvořit. Je to prostě zvyk - železná košile. Mám ráda jasno. Tohle pološero mi nevyhovuje.
A ano, máš pravdu, proto jsem ani ty titulky nestahovala, nemám zájem o dáreček. Ale netušila jsem, že se tím dá vydělat. No, každýho věc, jak k tomu přistupuje.
Tak to ti chválím, že studium je u tebe na prvním místě. Syn bere studium  taky vážně, ve třídě je prakticky jediný, kdo komunikuje na hodinách AJ, matematiky a podobně, ovšem profesoři "zadara" bez zkoušky známky nedají. Věřila bys, že má spolužáka, který studuje už tři roky a dodnes nemá zápočet z prvního ročníku z AJ a to si dal prý začátečníky? Nechápu... Být jeho matka, seřežu ho do modra a ne, abych ho držela na škole! Syn má všechny zápočty, který potřeboval na body, takže semestr má, ale chtěl si udělat navíc nějaký body do dalšího, protože prý měl pocit, že není vytíženej. Asi mu to předepsaný šlo moc lehce. Jenže narazil. Vzal si makroekonomii a 2x si vytáhl údajně blbou otázku - oblíbená výmluva :D. První mi neřekl, ale ta druhá byla: Zvláštnosti trhu půdy, pozemková renta, poptávka po práci, nabídka práce, rovnováha na trhu práce v podmínkách dokonalé a nedokonalé konkurence, nedokonalosti na trhu práce. Tak mi napsal, že to prostě nedal. Myslím, že se to dalo okecat, ovšem kdyby měl zkušenosti z praxe. Určitě ten trh práce, u těch pozemků to neokecáš, to prostě umíš, nebo ne :D. No to je už jedno. Ale líbí se mi, že to nevzdal a zapsal si další termín. Je tvrdohlavej po mně... Problém je, že má tu roztroušenou sklerózu a někdy mu hold není dvakrát nejlíp, to se pak nemůže učit ani jít na přednášku... Navíc musí pořád brát léky, musíme jezdit na speciální pracoviště do Teplic, každý půl roku na magnetickou rezonanci, na prohlídky na kožní- vážně na kožní!!!, jestli nemá reakci na léky, každý tři měsíce odběry. To mu taky narušuje studium, pokaždý pro něj musím jet autem a všude ho vozit. Není snadný být rodičem ani dospělého syna... :D. Kdybych chodila do normální denní práce, tak vůbec nevím, jak bych to asi dělala... No to jsem si zase vylila srdce.
Každopádně hodně zdaru, já jdu dodělat tým, chybí mi asi 200 řádků, ťukala jsem to včera do tří rána, ale nedoťukala. A to jsem vstávala už v devět, abych mohla oběhnout úřady. Tak snad to dneska dám a neusnu! :D

5 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 21. února 2018 v 16:42 | Reagovat

[4]: Ono je to jasné. Nikde na webe nesmie byť odkaz na video. Stačí v jednom jedinom článku a podľa tohto ich pravidla ti zmažú všetko, čo na daný blog odkazuje.

6 Briegala Briegala | Web | 21. února 2018 v 22:05 | Reagovat

Tak jsem prošla blog a smazala jediný odkaz na video, který jsem našla. Ale pro jistotu jsem to nahrála i na aki natvrdo. Když už se s tím patlám, ať se to k těm lidem dostane. Je to zbabělý ústup, ale s tím se vyrovnám :D.

7 Ainny Ainny | Web | 22. února 2018 v 9:30 | Reagovat

[6]:Sice mě budeš brát zase za rejpala, ale teď jsem u tebe našla během dvou minut dva odkazy. On je tím myšlený i prolinkovaný text.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama