BTS - analýza Euphoria : Theme of LOVE YOURSELF 起 Wonder

8. dubna 2018 v 22:05 | DoramaQueen |  Moje názory
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt BTS euphoria

Určite sú tu medzi vami nejakí nadšenci do skupiny BTS. Ja jedného takého nadšenca poznám a hoci mám chlapcov rada a veľa som toho od nich počula, tomuto nadšencovi sa nevyrovnám. O kom hovorím? O IVUŠ! Ivuš je moja drahá spiaznená duša s ktorou sa poznám už rok a mala som tú česť aj osobne a na pár nocí... :D Ivuš je tá, ktorá ma viac dostala do K-pop sveta. BTS mi predstavila práve ona a veľmi svedomito ma naučila mená všetkých členov, rovnako ako to, aby som ich vedela rozoznať a momentálne nechápem, ako som si ich mohla na začiatlu pliesť. :D Kookie a Jin boli pre mňa dlho jednou a tou istou osobou. Hopiho som si zapamätala, lebo má divný ksicht. :D Toho som si nemýlila s nikým. A Suga bol pre mňa ten s malými očami. :D No teraz sa mi už páčia všetci, taký bol len prvotný dojem.

Lenže mená a tváre neboli tým jediným, čo ma o BTS Ivuš naučila. Ukázala mi totižto, že chlapci majú videoklipy s určitým posolstvom. Ivuš práve tieto posolstvá dokáže odhalíť a celá pieseň tak pre človeka získa celkom iný význam. Spravila analýzu Spring Day, ktorá bola jedinečná, ale analýza, ktorú spravila včera je absolútne bezkonkurenčná a práve kvôli tej píšem tento článok. Analýzu nájdete → TU ←. Musíte skupinu už poznať, aby vám dal článok po hube, ako sa patrí. :D Ale myslím, že si z neho odnesú niečo aj tí, ktorí BTS poznajú len okrajovo, pretože aj keď je pointa v klipe zahalená, Ivuš to tajomno rozpráši neskutočným spôsobom.
Naozaj odporúčam prečítanie si toho dlhého článku, lebo to stojí za to. Pokojne jej dajte do komentu vedieť, čo si o tom myslíte vy, pretože Ivuš vám určite rada niečo prípadne objasní. Rozhodne vám niečo odpovie. Ja som po prečítaní nemohla byť ticho, to sa nedalo. :D

Keď ste BTS videli prvýkrát, tiež ste mali problém ich vôbec porátať a nie to ešte rozoznať ktorý je ktorý? :D
EXO mám rada tak dlho, že si na ten začiatok nespomínam. (EXO sú zase moja skupina, ale teda pochybujem o svojej láske k nim, keď vidím lásku Ivuš k BTS......... tej sa nič nevyrovná). Girls Generation ide napríklad úplne mimo mňa. Tam ich je proste priveľa. :D Máte s nejakou skupinou problém? Ktorú skupinu máte radi vy? Uvažovali ste niekedy, čo sa skutočne skrýva za vidoklipom a či nemá hlbšiu myšlienku?

Vaša
 


Komentáře

1 Kim Lula Kim Lula | Web | 9. dubna 2018 v 0:32 | Reagovat

Viděla jsem už opravdu mnoho různých analýz na tento jejich mv cyklus, a myslím, že nakonec jsem si z každého vzala něco a sama jsem si vyvodila příběh, který za mv může stát. Myslím si, že mnoho kpop videí má v sobě význam, který jen málo lidí chápe, a taky mám pocit, že většina vidí něco úplně jiného, než o co chlapcům/slečnám většinou šlo. Pokaždé, když jejich MV cyklus vidím - obohacen ještě o jejich teasery - běhá mi mráz po zádech, už jen proto, že všechny ty jednotlivé příběhy jsou podle jejich skutečného života, alespoň podle Namjoona, jak mi bylo řečeno.

Jinak jsem se k BTS dostala stejně jako ty, byli mi hození do obličeje slečnou, která je opravdu miluje. A já jsem tvrdohlavě odolávala snad dva roky s tím, že nemá cenu se snažit, protože si mě ti kluci nemají čím získat. Jak naivní jsem byla. Šla na mě strašně podle, protože ona prostě ví, co na mě platí a věděla, co mi poslat, říct a ukázat. Takže jsem se do jejich fandomu dostala až poté, co jsem je všechny znala skrz naskrz. Myslím si, že je nejde nemilovat. Jejich osobnost, jejich minulost, jejich všechno. A sledovat, jak ty děti rostou a dospívají, to je něco neskutečného. Taky sledovat, jak se vyvíjí vztah mezi nimi. Vidět, jak Jeongguk vzhlíží k Namjoonovi a k Yoongimu, jak Yoongi miluje Jimina, jak Namjoon musel hledat cestu k Seokjinovi, jak mu kdysi nerozuměl a jak se to musel naučit, jak Jeongguk poprvé brečel před kluky, když si uvědomil, že nejsou šťastní, jak se Yoongi pokusil zabít... je toho tolik... Ano, myslím, že jsem do těch dětí definitivně zamilovaná.

Co se týče exo, ty snad miluju ještě víc. A taky jsem se jim ze začátku vyhýbala jako čert kříži, a ano, bylo to hlavně kvůli počtu. A taky jsem měla pocit, že mě nemají čím zaujmout. A pak jsem je taky měla možnost poznat. A opět jsem se zamilovala do všeho, čím jsou, co dělají a jak neskutečně silní jsou.

No. Nejsem si jistá, jestli by mi tento komentář stačil na to, abych vyjádřila, pro co všechno je miluju, o tom bych mohla řečnit hodiny. I dny.

Ale skupiny, které miluju nejvíc: Super Junior, Exo, BTS, BAP, GOT7, 2PM, SHINHWA, VIXX, MONSTA X, SHINEE, NU'EST a INFINITE. Je jich opravdu mnoho a ke všem jsem si hledala cestu neskutečně dlouho, protože - jen hudba mi nikdy nestačí, většinou se mi hudba na začátku nelíbí, vždy musím prvně poznat ty chlapce, abych se mohla zamilovat do hudby, protože bez toho to nějak... neumím. Nemyslím, že bych kdy ocenila Yoongiho mixtape, kdybych nevěděla, kolik bolesti za ním je, ani že bych dokázala ocenit Namjoonovy texty, pokud bych nevěděla, jak moc ho zradili nejbližší lidé.

Upřímně... nemyslím, že tohle stačí na to, abych vyjádřila, co pro mne znamenají, je to jen takový prchavý závan všech důvodů, ale co mohu říct s čistým svědomím - skočila bych do dráhy kulce pro kteréhokoli z nich a ani bych nemrkla. Jakkoli praštěně to zní. A to mám ze smrti panickou hrůzu. Oni mi za to ale stojí.

No. Myslím, že je načase tento komentář ukončit, než na mě někdo zavolá hodné pány z Bohnic. Tak dobrou noc :)

2 DZOVANNA:) EXO-L DZOVANNA:) EXO-L | 9. dubna 2018 v 6:32 | Reagovat

Pre mňa bol veľký problem naučiť sa mena všetkých z Wanna One a NCT. Je ich ta tam strasne veľa.Doteaz ich neviem niektorých rozoznať...Mňa do BTS dostala seata.Sice ich nepočuvam .Jedineho koho som pozna bol RM inak nikto. No twraz uz ich vien.A tiež viem ako ty J-Hope rozoznať iba podľa tvare...EXo pre mna nebol problém.Svoje zlatička som po mene vedela.

3 Ivuše Ivuše | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 8:43 | Reagovat

[1]: Jistě, že každý může v klipu vidět něco jiného a na tom je to krásné. Namjoon většinou hodí jen nějaké náznaky, ale sám říká, že v klipech si může každý člověk najít jiné poselství, proto je tak miluju i jejich klipy. Oni mě právě naučili, abych se více zamýšlela nad významy klipů. Musím říct, že já mám dost poklidný život, možná proto jsem věčný optimista a snažím se najít pozitiva ve všem, proto jsem i k tomuhle úvodnímu klipu přistoupila s optimistickým náhledem a vidinou toho, že vše dobře dopadne.
Napsala jsem prostě to, co jsem v klipu viděla jako první, což je dáno mojí osobností, když jsem se na klip dívala ještě potom, tak mám v záloze ještě jednu verzi, ale ta není tak příznivá... i v kontextu s textem... a proto se ji snažím vytěsnit z hlavy! :-D
Ke klukům je vždy snadnější cesta, když člověk nejdřív pozná jejich osobnosti, jejich pozadí a tak... Já jsem ale hudební fanatik, takže mě si dokážou kluci získat už jen jedinou peckou!
Ono v Koreji to má podle mě těžký každá skupina, jen většina o tom nemluví veřejně. Deprese, pocity nedostatečnosti, tlak ze všech stran (od agentury, fanoušků, kteří by jim vlezli i do sprchy, kdyby to šlo...), masky přetvářky, za kterými se skrývají jejich skutečné pocity... BTS to naopak všechno vkládají do svých písní a klipů, není tedy možné, aby to s člověkem nepohnulo, když ví, o čem zpívají... Mě asi nejvíce zasahují texty Yoongiho.

4 Kiara Kiara | E-mail | 11. dubna 2018 v 22:05 | Reagovat

Nadšenec ohledně BTS tady!! :D Sice je sleduju jen pár měsíců, ale naprosto jsem jim propadla a myslím si, že jsem všechno úspěšně dohnala (i když moje studium docela trpí...).
Nějaké ty teorie jsem u četla v angličtině na Twitteru a je to prostě hrozně matoucí a skvělý a jestli BigHit nedají ke konci nějaké celkové vysvětlení celého toho jejich paralelního vesmíru, tak se fakt jakože naštvu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama