Are you human? - preložený 4. diel

13. června 2018 v 23:57 | DoramaQueen

Stihla som to ešte dnes? Som v šoku. :D Myslela som, že sa mi ten hardsub snáď nespraví. Máme tu teda ďalší parádny diel. Bavila som sa neuveriteľne od začiatku, až po koniec a že bol ten koniec super. Tak super, že budem trpieť, kým bude zase utorok a ja budem môcť prekladať ďalšiu časť. Bavím sa pri preklade a verím, že vám vďaka tomu prídu titulky kvalitnejšie. Že vás u toho sledovania nič neruší. Human bude určite môj TOP seriál. Mám za sebou 4 časti z 18. Ide to rýchlo a bez problémov. Nuž čo? Užite si teda nový diel. Ja sa idem konečne vyspať trochu. :D Prajem pekné sledovanie. A ešte sa pochválim, že mám ďalšie A-čko zo skúšky. :D Otec ma vysmial, že spraví test DNA, lebo že nemôžem byť jeho a dnes dodal, že nie som kompletná. :D Nevadí... Ak ma doma zavrhnú, tak mám aspoň vás. :D

Vaša
 


Komentáře

1 Dollxynka Dollxynka | 14. června 2018 v 0:14 | Reagovat

Oooo čekání se vyplatilo :D Děkuji za moc za titulky :) A gratulace k Ačku :D Já snad ani  nic jiného neočekávala :D A s tatou si nic nedělej mě mamka furt říká že mě našla u popelnic :D

2 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 14. června 2018 v 8:44 | Reagovat

To si si fakt pustila o takom čase? :D Ďakujem za gratuláciu. Tak to potom tiež cítiš tú rodičovskú lásku. :D :D Nech sa ti diel páči. :)

3 Ainny Ainny | Web | 14. června 2018 v 8:57 | Reagovat

[1]:Tebe nepřinesl čáp? :-O :-O :-O

4 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 14. června 2018 v 9:00 | Reagovat

[3]: Ten zablúdil, tak ju nechal tam. :D

5 Ainny Ainny | Web | 14. června 2018 v 11:14 | Reagovat

[4]:Ježíš, pojď mi umýt monitor. :D :D :D :D :D

6 Kim Lula Kim Lula | 14. června 2018 v 12:37 | Reagovat

Tak jsem prožila stavy hlubokého zoufalství, když se mi ta epizoda v každém prohlížeči i po několika pokusech sekla ve stahování na 256MB a jednoduše mi vystrčila prostředníček jako že "naser si, lulo"

Pak jsem zapojila inteligenci (čteme: konečně se probudila, ne se jen mátožně zvedla z postele) a napadlo mě stáhnout si video a titulky zvlášť. A hle! Jak krásně se to stáhlo, yay!

Předešlou jsem nekomentovala, pač sem jen došla z práce, stáhla to, koukla na to a umřela sem. A včera v noci sem akorát došla domů z druhé práce, mrtvá jak vybitý Namsin a skapala sem zase. Ale evidentně jsem chtěla ten díl vidět hned vzhledem k tomu, že se mi zdálo o robotech.

Ale k epizodám. Kdyby nebyly dvě najednou, tak u toho předešlého ukončení bych asi prohodila notebook oknem. Ups. Jsem velmi zvědavá, jak se to povleče dál vzhledem k tomu, že chudinka zjistila jeho tajemství (zase) už v úvodu doramatu. (...a pak člověk kouká na Lucifera, kde se ten chudák snaží vysvětlit policajtce, že je ďábel, a ona mu to ani po třech sériích nevěří. Strašně mě fascinuje ten rozdíl mentality. Říct korejský satan korejské policajtce "Jsem ďábel", sežere mu to i s navijákem a pak s křikem uteče, načež se za pět minut vrátí, že ho stejně miluje)

(...miluju to nejpravdivější tvrzení na světě: nejlepší lež je říct pravdu)

Taky je mi líto chudáka Namsina robota, velmi uplakávám nad tím, že jeho "nemám emoce" je taky lež. On je vlastně tak neskutečně naivní děcko, že bych si ho vzala domů a nikomu nedala. A taky si stojím za názorem: není tvé dítě to, které jsi porodila, ale to, které si vychovala. Takže mi strašně vadí dívat se, že jí záleží víc na lidském Sinovi. Sálá z ní takový ten dojem, že kdyby měla vražda robota Sina zachránit toho lidského, udělá to a ani nemrkne. (a před tím pronese srdceryvnou řeč o tom, jak jí to mrzí, ale jak on musí pochopit, že nikdy nebyl její syn a že je jen plechovka potažená kůží). Pokud to bude směřovat tímto směrem, prohodím notebook oknem. A bude letět dost dlouho na to, aby způsobil frakturu lebky režisérovi.

K titulkům. Seděly perfektně. Dokonce i ty oddělené, což je maximální plus, protože se mi často stává, že ty oddělené prostě ani bohovi nesedí, i když jsou dělané na konkrétní video. Takže děkuju za to, že si s tím dáváš takovou práci - ještě navíc, že to zvládáš v tak krátkém čase (a to to navíc není jediný překlad, který děláš). Fakt děláš jedny z nejlepších (a snad i nejlepší) překladů, co jsem zažila. A že jsem toho už zažila hodně. Různý font na interpunkci (...tohle slovo se mi právě povedlo napsat správě až na osmý pokus...), čtverečky místo interpunkce, úplně vynechané titulky v některých částech... děs a hrůza.

A upřímně když občas vidím ty problémy, co máš okolo překladu s jistými lidmi, jen mlátím hlavou do zdi a zoufale se směju. Holt když něco děláš dobře, vždy se najde někdo, koho ego to prostě nezvládne.

Jen tak dál a těším se na další epizodu.

7 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 14. června 2018 v 13:01 | Reagovat

[6]: Som sa práve rozosmiala a úprimne. Čudovala som sa, kde ťa mám, že ty tu budeš medzi prvými určite. Mne sa to strašne páči a vyhovuje mi, že to o ňom zistila tak skoro. Pretože to znamená, že nás v deji čaká niečo viac a nebude to pol série o tom, ako to pred ňou tají. Som naozaj zvedavá, ako celú sériu spracovali a rovnako ako ty sa teším na ďalšie časti.
Neviem, či sa mi to bude vždy dariť, ale preklad chcem mať hotový vždy na ďalší deň. Ja tiež nemám rada, keď niečo nesedí, alebo titulky lietajú sem a tam a písmo je o hubu. Zo začiatku prekladania som robila podobné kraviny v titulkách tiež, ale už sa snažím, aby mali titulky nejakú úroveň a človeka tým dielom len previedli, nie ho úplne rozptýlili od toho, čo sa deje na obrazovke.
Veľmi ma tvoja chvála teší. :) Viem, že ty by si ma skritizovala, keby ti niečo vadilo.

Ja už sa k druhej skupine nebudem radšej vyjadrovať, lebo pekného slova na nich nemám. Nech si to ľudia stiahnu, kde chcú, to nie je môj problém. Áno, jasné, prekladateľ chce byť u svojich vecí sám, to je najideálnejšie, pretože potom ho nikto s nikým neporovnáva, ale ona presne toto dosiahla tým, že sa tam nasáčkovala tiež (nehovorím len o Humanovi). Porovnávanie. A ľudia zisťujú, že dobre neprekladá. Škodí tým len sebe, tak načo jej niečo hovoriť a brániť jej. :D :D Mne vyhovuje, že mňa vďaka tomu chvália a podporujú. Tak nech si len robí veci, na ktorých robím tiež.
A ak jej za titulky ani nikto nepoďakuje, tak hádam konečne pochopí, že to, čo robí, je kravina. Nikto sa s jej skupinou nebaví a vadí jej to, ale za to si môže len ona sama. Každý prekladateľ totižto môže potom očakávať, že sa nabúrajú do vecí aj im. Kto by sa bavil s takou skupinou?
Áno, bola som nahnevaná, ale ona má skupinu a ja som tu sama. To je presila a to sa mi nepáči, preto mám tendenciu o tom sem tam napísať a uistiť sa, že naozaj nerobí dobre. Ja mám aspoň podporu od vás. :) Za čo som naozaj veľmi vďačná.

8 Kim Lula Kim Lula | 14. června 2018 v 13:39 | Reagovat

[7]: A to jsem váhala, jestli na to nekouknout až po příštím pondělí (učení na zkoušky), ale to by už asi při mém nadšení vypadalo, jako že mě někde zajelo auto (bez řidiče!).

Jako to zas ano, oni v tomto mají zkušenosti už - vyslepičit hned na začátku to, co v amerických seriálech neví postavy až do konce (což je občas jako: "Tak brzy? Mohla být prdel...") No a pak zjistíš, že ta prdel stejně bude, protože oni jsou vynalézaví...

Ale úplně vidím toho Sea.
"Zjistila jsi něco nového?"
"...noup."
"Snaž se!"
"...okey..."
"...tajíš mi něco???"
"...absolutně ne. Nikdy. Já? U-um."

...taky musí být pěkná prdel zjistit jako: "Omg zamilovala sem se do robota. Z toho asi miminko nebude..."

Nejhorší překlad je ten, kdy člověk neví, co dělá, a překládá doslovně. Kdyby se takto překládalo z češtiny do angličtiny, američené brečí zoufalstvím nad "Your eyes september", "My expensive friend" nebo "Where she marreid herself, here she married herself."

Jen se braň, když někdo hází šutrem, aniž by si vstoupil do svědomí. Máš mou plnou podporu.

A to víš, že kdyby mi něco vadilo, ozvu se. Já tak ráda kritizuju lidi! Občas až moc... :D

9 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 14. června 2018 v 13:48 | Reagovat

[8]: Zato sa mi páči tvoja pochvala, lebo u teba viem na 1000 %, že je fakt zaslúžená. Preto sa tvojich komentárov bojím niekedy, hlavne keď pošleš také dlhé kone. To si len pomyslím, že si mi do komentu prekopírovala celé titulky a na konci len dodáš "na hovno" :D :D Ale teraz si ma rozsekala s Where ste married herself, here ste married herself. Ja mám dosť :D :D
Myslíš, že robot tam dole aktívny nebude? :D Boh vie, čo mu tam máti a vtipný tatko inžinier dali. :D Bože, alebo radšej nič. Konverzácia by takto išla divným smerom, takže radšej nič. :D

10 Kim Lula Kim Lula | 14. června 2018 v 14:00 | Reagovat

[9]: ...to by mě zajímalo, _odkud_ by bral náplň do... _propisky_. (a jestli je mléko čerstvé nebo trvanlivé...)
(...už mlčím...)

Mně se stejně nejvíc líbí ten detektor lži z vychytávek, které mu mamča s kolegou instalovali, z toho mřu.

Já a dlouhé komentáře - jsme si souzeni, hluboce se milujeme a budeme se brát. ...jednou to musím zkusit. Zkopírovat celé titulky a na konec komentáře napsat: "Na hovno."

Ale bojím se, že bys mi to už neuvěřila... :D

11 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 14. června 2018 v 14:09 | Reagovat

[10]: :D :D :D Náplň do propisky :D Máš na svedomí moju bránicu. :D RIP orgány. No neviem, dalo by sa o tom polemizovať. Či ho... dopĺňajú... alebo... čo... :D
Som rada, že pri detektore musí človeka držať za ruku a mať kontakt. Príde mi to viac fér, než že by to proste vedel vycítiť ako internet. :D Neeee, nekritizuj ma. Ja potrebujem ľahkú kritiku, ktorá ma postrčí vpred. Tvoja kritika by ma zavraždila, oživila a potom ma zavraždila druhýkrát. :D

12 Kim Lula Kim Lula | 14. června 2018 v 14:34 | Reagovat

[11]: Tak jistě, po někom tu schopnost zavraždit a vzkřísit a zase zavraždit záhy po sobě Taemin mít musí.

Párdon. A jistěže doplňují, beztak na to mají taký ten stroj jako na zmrzlinu.

To už by byl až moc všemocný, kdyby to věděl od pohledu na dálku (říká ta, která přesně tohle dělá s hlavními postavami v povídce...)

13 Dollxynka Dollxynka | 14. června 2018 v 19:04 | Reagovat

[2]: To si piš :D Dala jsem si takové noční promítání od tebe Humana od Ainny Právníčka a od Ivuš Žárlivce :D

[3]: Bůh ví co mě dotáhlo :D Ale  hlavně odkud :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama